Okolí – zima

Pokud přijedete s dětmi, jistě oceníte možnost pekáčování na kopci přímo za chalupou. Tam jim také můžete postavit bobovou dráhu různé délky i obtížnosti, pomoci zbudovat iglú, nebo je prostě jen tak bez starosti vypustit z chalupy…

zima v Sedloňově zima v Sedloňově zima v Sedloňově

Zima v Orlických horách s upravovanou hřebenovou Jiráskovou cestou a dalšími navazujícími trasami je jako stvořená pro běžkaře. Jste li ale vyznavači sjezdového lyžování a tápete, jaké horské středisko zvolit, pak je tu pro Vás jejich přehled.

. . .

Lyžařský areál a snowpark přímo v Sedloňově je vhodný pro lyžující rodiny s dětmi nebo lyžaře či snowboardisty, hledající klidné prostředí s minimálními frontami, zvláště ve všední dny. Jedny z nejpříznivějších cen v okolí a i večerní lyžování pro veřejnost při výkonném halogenovém osvětlení, dělají z areálu atraktivní místo. Vybavená půjčovna-servis lyží a snowboardů či Školička SKI a SNB jsou jistě vítanými benefity při návštěvě Sedloňova. Na místě je možnost občerstvení v zastřešených a vytápěných prostorách.

zima v Sedloňově zima v Sedloňově zima v Sedloňově

. . .

SKI CENTRUM Deštné v Orlických horách (5 km) – středisko zahrnuje sedm vleků plus sedačkovou lanovku v areálu MARTA I a II. Ještě zde najdete lyžařský areál Na ŠpičákuSKI AREÁL Šerlišský mlýn. Výhodou Deštného je, že příjezd vozidly není příliš náročný, parkoviště jsou přímo u vleků. Navíc lze parkovat zdarma.

Dále představujeme tři lyžařské areály v cca 5 km vzdálené Olešnici v Orlických horách. SKI AREÁL Olešnice – dva lyžařské vleky 500 a 300 m, dvě sjezdovky 1 km a 600 m vhodné především pro děti a začínající snowboardisty. Dalšími jsou SKI AREÁL HartmanSnowpark Čihalka se spoustou vychytávek pro snowboardisty. Pro všechny areály je umělé zasněžování, noční osvětlení a občerstvení přímo na sjezdovce samozřejmostí.

zima v Sedloňově zima v Sedloňově zima v Sedloňově

Aby byl výčet lyžařských vleků a sjezdovek kompletní, připomínáme ještě velký lyžařský areál SKI CENTRUM Říčky v Orlických horách, SKI AREÁL Zielenec v sousedním Polsku, SKI AREÁL Panská stráň Nový Hrádek v Orlických horách, SKI CENTRUM Zdobnice v Orlických horách, SKI AREÁL Bedřichovka.

V Sedloňově si přijdou na své i příznivci běžeckého lyžování, je to ideální místo pro start či cíl vaší túry. Od roku 2004 začaly být některé běžecké stopy upravovány rolbou, v součastnosti je v oblasti Deštného v Orlických horách, Sedloňova a Olešnice v Orlických horách udržováno cca 50 kilometrů tras včetně atraktivní hřebenové magistrály. Po hřebenovce je tento areál propojen s udržovanými stopami v okolí Říček. K dispozici je mapa těchto upravovaných běžeckých tras. Na stránce Turistického infocentra v Deštném můžete sledovat aktuální informace o stavu stop.