Chalupa

fotka z galerie fotka z galerie fotka z galerie

Horská chalupa Kočmíd – stylově zrekonstruovaná poloroubená chalupa číslo popisné 82 se nachází téměř na konci obce Sedloňov po levé straně za potokem, před prudce stoupající ostrou pravotočivou zatáčkou. (Platí pro směr příjezdu Dobruška – Bačetín – Bystré – Sedloňov.) Pro podrobnosti ohledně polohy a příjezdu klikněte zde na mapy.

V přízemí se přes verandu a vstupní chodbu dostanete do prostorné kuchyně s masivním selským jídelním stolem s lavicemi pro deset osob. Ten je ideální pro podávání jídel i různé stolní hry. Po domluvě je k dispozici chladící a stáčecí zařízení na sudové pivo.

Kuchyně je vybavena novou kuchyňskou linkou s nádobím, dvěma kombinovanými sporáky, myčkou nádobí, mikrovlnou troubou, varnou konvicí, toustovačem a dalšími kuchyňskými spotřebiči. Dále jsou k dispozici dvě chladničky a mraznička o velikosti 50 l.

fotka z galerie fotka z galerie fotka z galerie

Společenská místnost navazuje na kuchyni. Je vybavena posezením u dvou konferenčních stolků v dřevěném provedení ve spojení s dvěmi velkými čalouněnými sedacími soupravami, barevnou televizí, satelitem, DVD přehrávačem a 40W minisystémem s přehrávačem CD, CD-RW a s USB vstupem. Na podlaze je položen zátěžový koberec. Místnost sousedí s hospodářskou částí, kde je stůl na stolní tenis (doporučujeme vzít vlastní pálky).

Koupelna v přízemí (další dvě neleznete v patře) je vybavená kromě běžného standardu i automatickou pračkou. To jistě ocení rodiče menších dětí.

fotka z galerie fotka z galerie fotka z galerie

V přízemí je ještě jeden dvoulůžkový pokoj vybavený stylovým historickým nábytkem. (A dále místnost určená jako zázemí pro pronajímatele chalupy – ten zde však nepřebývá). Pak se již po originálně obloženém dřevěném schodišti dostanete do rozsáhlého podkroví (čtyři pokoje a dvě koupelny).

fotka z galerie fotka z galerie fotka z galerie fotka z galerie fotka z galerie fotka z galerie

Dominantou podkroví je čtyřlůžkový pokoj s přistýlkou a samostatnou koupelnou s WC. Dále je zde jeden pokoj čtyřlůžkový, jeden třílůžkový + dětská postýlka a jeden pokoj dvoulůžkový. Z chodby je pak přístupná druhá podkrovní koupelna. Obě koupelny vyhovují i těm nejnáročnějším požadavkům. Celé podkroví po generální rekonstrukci je kompletně obloženo dřevem. Obložení ve spojení s dřevěným nábytkem působí velmi stylově a určitě zaujme i ty nejnáročnější zákazníky. K samozřejmé výbavě pokojů patří i skříně a skříňky na uložení věcí, odkládací police a řada osvětlovacích prvků.

fotka z galerie fotka z galerie fotka z galerie

Chalupa je i v zimě bez problémů dostupná autem, jsou však nutné zimní pneumatiky, pro cesty do Deštného v Orlických horách jsou v některých větrných dnech nutné sněhové řetězy. Přímo na pozemku je parkovací místo až pro šest aut. Vytápění objektu je řešeno ústředním topením – elektrokotel v kombinaci s přímotopy v podkroví.

V letním období návštěvníci určitě ocení zastřešenou terasu, venkovní posezení s ohništěm a přenosným grilem. Zejména děti využijí mohutnou dřevěnou houpačku s prolézačkou, trampolínupískoviště s hračkami. Za chalupou je travnaté hřiště s nastavitelnou sítí na volejbal, nohejbal, badminton a branky na fotbálek. Pozemek je od okolí oddělen hustým živým plotem ze smrků, který zajišťuje dostatečné soukromí.

Přímo vlastním pozemkem protéká horský potůček, který napájí 40m pod chalupou vlastní rybníček o velikosti cca 25x22m. Další formu osvěžení pak poskytuje tepelným čerpadlem vyhřívaný nadzemní bazén (hloubka 120cm, průměr 550cm).

Více fotografií naleznete pod záložkou galerie.